Автоконцерн BMW не скорочуватиме жодного працівника при переході з двигунів внутрішнього згорання на електричні моделі.

Про це заявив виконавчий директор Олівер Ціпсе, пише Financial Times.

Газета зазначає: деякі галузеві організації заявляють, що плани відмови від автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння призведуть до масштабного безробіття

"У нас не буде втрат роботи через трансформацію", – сказав Ціпсе.

"Зрештою, можливо, вже в це десятиліття на нашому заводі в Мюнхені буде повністю електричне виробництво, і ніхто не втратить роботу", – додав він.

"Його коментарі прозвучали після того, як європейський автомобільний сектор, а також провідні економісти попереджають, що плани заборони бензинових і дизельних автомобілів призведуть до масового безробіття.

VDA, яка представляє німецьких виробників автомобілів, заявила минулого року, що пропозиції ЄС заборонити продаж нових двигунів внутрішнього згоряння до 2035 року "майже неможливо досягти" і що вплив на робочі місця буде "значним".

Опитування також показало, що понад 100 000 робочих місць були б під загрозою в автомобільному секторі Німеччини, якби персонал не проходив перепідготовку", – пише FT.

Але Ціпсе сказав, що BMW навчатиме співробітників по всьому світу навичкам роботи з моделями з акумулятором.

"Висококваліфікована робоча сила здатна пристосуватися майже до будь-якої технології. Ми хочемо зберегти наших людей, тому що ми розраховуємо на їхні компетенції", – заявив він.

BMW планує продати 10 млн повністю електричних автомобілів до 2030 року.