Nissan відкрив віртуальний НДІ безпеки дорожнього руху | BOSS AUTO
укр|

Nissan відкрив віртуальний НДІ безпеки дорожнього руху

Nissan відкрив віртуальний НДІ безпеки дорожнього руху фото №1
Nissan Motor оголосив про запуск «Лабораторії створення майбутнього безпеки дорожнього руху», спільного проекту з Університетом Ніігати, Університетом Кітасато і Жіночим університетом Сагами. Вони мають намір застосувати міждисциплінарний підхід і розглянути вплив на безпеку руху всіх учасників, як водіїв, так і пішоходів, виділивши окремі групи - це діти, люди похилого віку, автономні машини (тут вони вважаються різновидом водіїв), іноземці. Останнє не дивно, оскільки і будучи пішоходом, і сівши за кермо, в країні з лівостороннім рухом приїжджий спочатку відчуває деякі труднощі в силу звичок.
Nissan відкрив віртуальний НДІ безпеки дорожнього руху фото №2
З цією лабораторією Nissan сподівається наблизитися до майбутнього, в якому не буде ДТП з жертвами. Одним з основних напрямків робіт стануть дослідження літніх водіїв (бо японська нація старіє). Когнітивні здібності, зір, координація рухів - все погіршується в поважному віці.
Nissan відкрив віртуальний НДІ безпеки дорожнього руху фото №3
Дізнавшись про ці аспекти набагато більше, можна розробити заходи протидії негативним ефектам - від технологій допомоги в машині до розвиваючих гімнастики, - щоб таким людям краще було видно пішоходи. Все це «дозволить літнім водіям вести здоровий спосіб життя протягом тривалого часу». «Лабораторія» буде використовувати інфраструктуру Ніссана і університетів, виділяти в окремий підрозділ партнери її не планують: японці називають цей принцип «віртуальний НДІ».