Податок на авто в Україні 2021: список змін | BOSS AUTO
укр|

Податок на авто в Україні 2021

Податок на розкіш – так в Україні назвали новий транспортний податок на автомобілі преміум-класу, які відповідають певному ряду критеріїв. Ставка податку на транспорт досить висока – 25 тисяч гривень. Саме таку суму повинен сплатити до бюджету кожен українець, який може дозволити собі купити розкішний автомобіль.

Кабінет Міністрів у 2021 році прийняв ряд поправок, в яких змінюється сам коефіцієнт підрахунку. А це означає, що знизиться мінімальна межа вартості машин, що підпадають під дію закону №4101.

Хто повинен буде платити податок на авто в Україні? Всі люди, у власності яких є зареєстровані легкові автомобілі, які відповідають двом критеріям. Перший – мінімальний вік машини, не старше 2016 року випуску. Другий – ціна агрегату, вона повинна бути більше 375 мінімальних доходів українців. На кінець 2020 року ця сума складала 1 771 125 грн. Розрахунок проводило Міністерство економічного розвитку.

Що зміниться, якщо закон вступить у силу?

Зміни, які передбачаються, розширюють список машин, які підпадають під податок. Щоб отримати більше відрахувань до бюджету, влада відкоригувала вартість автомобіля – тепер за нього потрібно буде платити, враховуючи не 375 мінімальних зарплат, а 200. Тобто, нижня межа вартості купівлі вже не 1,8 мільйона гривень, а 0,95 мільйона гривень.

Тепер «податок на розкіш» не такий і розкішний. Він перетворився на фактично загальний. Машин віком не старше 5 років і вартістю до 1 млн гривень в Україні досить багато, і кожному власнику доведеться платити за свою «робочу конячку» відрахування до бюджету країни.

Для порівняння розглянемо річні зміни податку на авто:

для 2018 року – автомобілі не старше 2013 року випуску і не дешевше 1 396 125 грн;

для 2019 року – легковики, випущені не раніше 2014 року, їх середня ринкова вартість 1 564 875 грн;

для 2020 року – ТЗ від 2015 року випуску вартістю понад 1 771 125 грн

Який податок на авто був в Україні у 2020 році?

Причиною зміни податку стало підвищення рівня мінімального доходу для українців. Щоб не втратити відрахування від купівлі та експлуатації дорогих машин, кабмін вирішив знизити граничну ставку до 200 мінімальних доходів. Нагадаємо, що податок на авто в Україні 2020 становив 375 мінімальних доходів.

Сплата для фізичних і юридичних осіб відрізняється. Для перших підставою стає податкове повідомлення. Власник ТЗ отримує його до 1 липня податкового року, термін сплати становить не більше 60 днів з моменту отримання повідомлення. Юридична особа самостійно визначає суму, яку потрібно внести до податкової декларації до 20 лютого звітного року. Платіж ділиться на чотири частини, і кожну з них можна сплатити раз на квартал до 30 числа останнього квартального місяця.

За які машини доведеться доплачувати у 2021 році?

Раніше основою для такого податку був об'єм двигуна, і власник машини міг самостійно розрахувати його. Тепер же, методика ускладнилася, і перелік авто, що підпадають під податок, розміщений на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства. Станом на 1 лютого 2021 року там представлений повний перелік машин і спеціальний калькулятор, який допомагає вирахувати суму податку.

Авто, за які доведеться доплачувати:

Популярних брендів не старше 5 років з моменту випуску;

З бензиновими і дизельними двигунами об'ємом від 2,0 л до 8,4 л;

Вартістю не менше 0,94 млн гривень.

Чи можна не платити такий податок? Так, але у вас є всього дві можливості – в адміністративному та судовому порядку. У першому випадку шанси дуже маленькі, а от у другому вони є і цілком реальні. Тут все залежить від точності подачі матеріалів, особливо якщо придбана марка автомобіля з конкретною витратою палива і ціною відсутня у списку на сайті Міністерства.

Чи платять пенсіонери податок на транспорт?

А що до незахищених верств населення, наприклад, пенсіонерів? Пропустимо момент придбання, оскільки це може бути подарунок, а от сплачувати відрахування доведеться вже власнику. Чи платять пенсіонери податок на транспорт? Ні, та інших варіантів просто немає. Податковим законодавством не передбачено таких стягнень, не дивлячись на вік і вартість транспорту.

Скористатися такою «лазівкою» в законі можна. Оформивши купівлю на літнього родича, ви автоматично не будете сплачувати податок на транспорт, пільги пенсіонерам передбачені законом.

Висновок

Підсумувавши все вище описане, висновок напрошується один – хочете розкішний новий автомобіль, сплачуйте до бюджету щорічно від 25 тисяч гривень та можете їздити на гарному автомобілі. Або ж зробити податок на транспорт для пенсіонерів. А купити вживане aвто з Америки, Канади та інших країн порівняно недорого і без податку можна з Boss Auto. Це вигідно, надійно і швидко!