Кросовер ABT Cupra Formentor не обмежився форсировкой | BOSS AUTO
укр|

Кросовер ABT Cupra Formentor не обмежився форсировкой

Кросовер ABT Cupra Formentor не обмежився форсировкой фото №1
Ательє ABT Sportsline співпрацює з КУПР відразу в декількох напрямках: для серійних паркетників пропонує пакети доробок (в тому числі через самих дилерів КУПР) і просуває спільні проекти в автоспорті. Тепер фірма братів Абт представила перекроєний компакт Cupra Formentor на основі його найпотужнішої модифікації. Перш за все німці взялися за мотор 2.0 TSI. Його віддача зі штатних 310 к.с. і 400 Н • м була доведена до 370 л.с. і 450 Н • м.
Кросовер ABT Cupra Formentor не обмежився форсировкой фото №2
Такий автомобіль, оснащений семиступінчастим "роботом" та повним приводом, набирає першу сотню з нуля за 4,6 с замість 4,9 у заводській версії. Підкріпити цей заряд можна заниженням адаптивної підвіски DCC на 35 мм за рахунок пружин ABT. У налаштуванні цього шасі брав участь шведський гонщик Маттіас Екстрем, який виступав за Audi і ABT в чемпіонатах DTM і World Rallycross. Одержаний Formentor буде явно спритнішими заводських версій і на прямих, і на звивистих шосе.
Кросовер ABT Cupra Formentor не обмежився форсировкой фото №3
Але тільки до тих пір, поки самі іспанці не виведуть у світ топ-версію Форментор з турбопятёркой 2.5 TFSI EA855 evo (400 к.с., 480 Н • м). Такий прототип помічений в ході випробувань на знаменитій Північній петлі. Його ринковий запуск очікується в кінці 2021 або на початку 2022 року. Ательє ABT, по ідеї, вже знає, що можна зробити з цим двигуном на прикладі кросовера Audi RS Q3: підняти потужність з 400 до 440 сил, а час розгону до сотні скоротити з 4,5 до 4,3 с.