Гоночний електрокар e-Cupra ABT XE1 вийшов на фінальні тести | BOSS AUTO
укр|

Гоночний електрокар e-Cupra ABT XE1 вийшов на фінальні тести

Гоночний електрокар e-Cupra ABT XE1 вийшов на фінальні тести фото №1
У минулому році марка Cupra була першою, яка заявила про участь в світовому чемпіонаті електричних позашляховиків FIA Extreme E. А тепер іспанці розповіли про передсезонних тестах машини, названої e-Cupra ABT XE1, на трасі MotorLand Aragón і в її околицях. Випробування включали в себе як швидкі кола по асфальтовому кільцю, так і заїзди по позашляхової трасі.
Гоночний електрокар e-Cupra ABT XE1 вийшов на фінальні тести фото №2
Компaнія Cupra повідомляє, що її пілоти, швед Маттіас Екстрем і німкеня Клаудія Хюртген, не тільки перевіряли е-КУПР, а й самі звикали до її поведінки в різних умовах. Тут потрібно зробити екскурс в правила чемпіонату Extreme E. Усі команди створюють машини на уніфікованому шасі від французької фірми Spark Racing Technology, конструктора Формули-E. Ця базова машина відома як Odyssey 21 і заснована на трубчастому каркасі зі сталі з добавкою ніобію, а також забезпечена підвісками на подвійних поперечних важелях з регульованими амортизаторами і гідравлічними буферами стиснення і відбою.
Гоночний електрокар e-Cupra ABT XE1 вийшов на фінальні тести фото №3
Тут уніфікована тягова батарея від Williams Advanced Engineering. Електромотор може бути адаптований від Формули-Е, а може бути свій, як і трансмісія. Природно, за командами залишаються зміна вигляду машини і всі можливі настройки. У заявках зараз вісім команд. Кожна з одним автомобілем, але з двома пілотами, причому за регламентом це обов`язково чоловік і жінка. За правилами чемпіонату кожна гонка проходить в два дня (всього сім заїздів). Перший вважається кваліфікаційним, потім йде півфінал, а до фіналу добираються чотири кращі команди. Один заїзд включає два роздільних кола. І один такий коло машину веде чоловік, а другий - жінка. У підсумковому протоколі враховується не їх час, а їх місце на фініші.
Гоночний електрокар e-Cupra ABT XE1 вийшов на фінальні тести фото №4
У першому сезоні, який почнеться в березні 2021 року намічено п`ять гонок: в Саудівській Аравії, Сенегалі, Гренландії, Бразилії та Аргентині. Всі вони представляють якусь область світу, якої торкнулись зміни клімату. Це відповідно пустеля, океан, Арктика, ліси Амазонії і льодовики. Так організатори Extreme E (ініціатор - той же бізнесмен, Алехандро Агаг, що придумав Формулу Е) мають намір привернути увагу публіки до впливу людини на природу. Рекламний ефект забезпечений і участю в чемпіонаті знаменитих гонщиків - Карлоса Сайнса і Себастьєн Леба.