Toyota показала новий Mirai | BOSS AUTO
укр|

Toyota показала новий Mirai

Toyota показала новий Mirai фото №1
Вчора Toyota Motor показала журналістам в Японії передсерійні зразки водневого електромобіля Mirai 2-го покоління і навіть надала машини для пробної поїздки.
У статусі шоу-карів Mirai 2-го покоління в праворульной версії Toyota представила в жовтні минулого року, а в леворульной - в січні нинішнього. Промисловий варіант авто зовні не відрізняється від концепту.

Mirai оснащена силовою установкою на паливних елементах. У них водень шляхом електрохімічної реакції перетворюється в електрику, живить тягові електромотори. Переваги даної конструкції перед чистими електричними авто - великий запас ходу і швидка заправка паливом (всього 3 хвилини замість кількох годин на зарядку батарей). При цьому вихлоп водневого автомобіля - чистий водяний пар, викиди діоксиду вуглецю CO2 дорівнюють нулю.
Toyota показала новий Mirai фото №2
У 2-му поколінні Toyota в корені змінила стильову парадигму Mirai. Якщо авто 1-го покоління ставилося до категорії сімейних седанів і мав дивний зовнішній вигляд, що нагадує концепт-кар «Лада Пітер Турбо» 2000 року, то друга Mirai тяжіє до модного класу спортивних седанів. Новинка наділена приземистим і стрімким профілем, який характеризують нарочито довгий капот, глибокі колісні арки і «чиста», мінімалістичний пластика панелей кузова.

Mirai 1-го покоління спиралася на модифікацію передньопривідною платформи від Prius, друга побудована на задньопривідній платформі TNGA GA-L, яка також, наприклад, використовується для купе Lexus LC і седана Lexus LS. За важелів підвіски нова Mirai повністю уніфікована з LC.
Toyota показала новий Mirai фото №3
Довжина, ширина і висота новинки становлять 4975, 1885 і 1470 міліметрів (мм) відповідно, колісна база - 2920 мм. Щодо попередника довжина збільшена на 85 мм, колісна база - на 140 мм, а висота зменшена на 65 мм.
Потужність приводного електромотора Mirai II становить 128 кВт (174 кінських сили), тобто на 16 кВт (22 кінських сили) більше, ніж у машини 1-го покоління. Водень для паливних осередків зберігається в 3-х балонах (вага газу - 5,6 кг). У старій Mirai їх було 2 (вага газу - 4,6 кг). Тип батареї для накопичення електрики, що виробляється змінився - замість нікель-водневої застосована літій-іонна. Два балони для водню розташували перед задньою віссю, 3-й - за нею.
Toyota показала новий Mirai фото №4
Підвищення ККД осередків і додавання додаткового балона дозволили збільшити запас ходу на повній заправці щодо автомобіля попереднього зразка на 30% - з 650 до 850 кілометрів. «Можна буде подорожувати від Токіо до Осаки без додаткової заправки», пише «Car Watch».
У спорядженому стані авто важить 1900 кг, при цьому він оптимізований з точки зору розваговки до ідеального співвідношення 50/50. Це покращує керованість і робить поведінку машини в швидкісних поворотах більш стабільним.
Toyota показала новий Mirai фото №5
Кількість місць в салоні новинки збільшено з 4-х до 5. Інші подробиці про машину будуть розкриті після її презентації в грудні.
Раніше повідомлялося, що Toyota Motor планує збільшити виробництво транспортних засобів на водневих паливних елементах в 10 разів, з 3 000 до 30 000 автомобілів на рік.
YouTubeПереглянути