Група BMW отримає «сонячний» алюміній з ОАЕ | BOSS AUTO
укр|

Група BMW отримає «сонячний» алюміній з ОАЕ

Група BMW отримає «сонячний» алюміній з ОАЕ фото №1
Концерн BMW уклав контракт на «низьковуглецевої» алюміній CelestiAL з компанією Emirates Global Aluminium (EGA). У нинішньому році буде поставлено 43 000 т, що забезпечить майже половину річної потреби ливарного виробництва легких сплавів на заводі BMW в німецькому місті Ландсхут. Компанія EGA, як пояснює автовиробник, першої в світі налагодила комерційний випуск алюмінію з використанням електроенергії від сонячної електростанції. А саме від сонячного парку Мохаммеда бін Рашида Аль-Мактума. Цей парк знаходиться в пустелі, приблизно в 50 км на південь від Дубая.
Група BMW отримає «сонячний» алюміній з ОАЕ фото №2
Перехід на електротягу позбавляє від вихлопу самі автомобілі, але зате підвищує непрямі викиди, пов`язані з їх виробництвом. Одна з таких екологічних статей витрат - первинний алюміній, який використовується (вже в вигляді сплавів) в батареях, корпусах електромоторів, трансмісій і ряді інших вузлів. Вироблення алюмінію з глинозему - енерговитратний процес. Не випадково в BMW порахували, що без коригувальних заходів викиди CO2 в розрахунку на одну машину по всьому ланцюжку поставок до 2030 року зростуть більш ніж на третину. І не випадково ряд інших компаній розвиває цикл вторинної переробки алюмінію.
Група BMW отримає «сонячний» алюміній з ОАЕ фото №3
З «сонячним» алюмінієм можна перевернути тенденцію. З ним все до того ж 2030 року BMW сподівається знизити викиди вуглекислого газу при виробництві одного автомобіля на 20% від рівня 2019 го. Почавши з контракту на цей рік, BMW збирається надалі збільшувати в машинах частку алюмінію, отриманого за рахунок енергії з відновлюваних джерел. За оцінкою німців, за наступні десять років тільки цей крок заощадить природі 2,5 млн тонн CO2 (тобто вони не будуть викинуті в атмосферу).