Renault і Plug Power відкриють водневе підприємство | BOSS AUTO
укр|

Renault і Plug Power відкриють водневе підприємство

Renault і Plug Power відкриють водневе підприємство фото №1
Група Renault і американська компанія Plug Power підписали меморандум про взаєморозуміння, згідно з яким до середини 2021 року у Франції буде створено спільне підприємство (з частками партнерів 50 на 50), покликане захопити більше 30% ринку легких комерційних автомобілів на паливних елементах (ТЕ) в Європі . Воно побудує потужності для випуску сучасних систем ТЕ і їх інтеграції в транспортні засоби. У сферу інтересів СП потраплять легкий Комтранс, таксі та вантажівки на водні. Пілотний парк таких машин буде розгорнуто в Старому Світі в нинішньому році.
Renault і Plug Power відкриють водневе підприємство фото №2
У Plug Power є 20-річний досвід в області проектування і будівництва ТЕ, а також заправної інфраструктури. До теперішнього моменту компанія побудувала 40 000 систем ТЕ і 110 заправних станцій, які щодня перекачують понад 40 тонн водню. В рамках нового СП партнери розгорнутий не тільки виробництва, а й відкриють інноваційний центр для розробки технологій паливних елементів і машин на цій основі.
Renault і Plug Power відкриють водневе підприємство фото №3
Первістками проекту повинні стати водневі фургони на шасі Майстри і Трафіку. Але в подальшому СП буде проектувати водневі версії інших автомобілів на існуючих і перспективних платформах Renault. При цьому СП має пропонувати на ринку цілу водневу екосистему - машини, заправні станції і навіть «безвуглецевої водень» для них, тобто паливо, отримане без викидів парникових газів.