Шаттл і коптер Cadillac натякнули на розвиток транспорту | BOSS AUTO
укр|

Шаттл і коптер Cadillac натякнули на розвиток транспорту

Шаттл і коптер Cadillac натякнули на розвиток транспорту фото №1
Віртуальне шоу CES отримало ряд цікавих віртуальних експонатів. Для Кадилака, в своєму розвитку спирається на платформу Ultium і загальну стратегію GM по впровадженню електричного приводу, таким поглядом в віддалене майбутнє стали безпілотний шаттл Cadillac Personal Autonomous Vehicle і одномісний Аерокар з вертикальним зльотом Cadillac Vertical Take-Off And Landing. Поки це тільки дизайнерські концепції, намічаються загальний напрямок розвитку транспорту у великих містах.
Шаттл і коптер Cadillac натякнули на розвиток транспорту фото №2
Безпілотник-капсула в поданні Кадилака порадує мешканців автоматичним підстроюванням температури, освітлення і вологості всередині під біометричні показники пасажирів. Розважальні функції, як водиться, активуються жестами і голосовими командами. Ні параметрів запасу ходу, ні особливостей приводу компанія не наводить. Але треба врахувати, що технологічна база для подібної моделі у концерну GM давно готова у вигляді шаттла Cruise Origin.
Шаттл і коптер Cadillac натякнули на розвиток транспорту фото №3
Тема літаючих таксі, в тому числі зроблених у вигляді коптеров-переростків, тобто з вертикальним зльотом, захоплює все більше виробників. Можна згадати компанії Terrafugia (належить Geely), Porsche, Hyundai. Тепер і фірма Cadillac розповіла про свій проект. Чотири ротора такої електричної капсули харчуються від батареї на 90 кВт • ч. На скільки її вистачає, неясно. Але явно має бути достатньо для декількох польотів.
Шаттл і коптер Cadillac натякнули на розвиток транспорту фото №4
Пілотує цей апарат електроніка, так що пасажирові залишається лише вибрати пункт призначення. Американці кажуть, що працюють над концепцією аналогічного двомісного апарату. Вони ж запевняють, ніби така техніка «справа не така вже й віддаленого майбутнього». Можливо, це занадто оптимістичний погляд. Адже на шляху впровадження подібного транспорту встають проблеми не тільки технічного характеру, але і юридичної (організація руху над містом, проблеми безпеки, в тому числі людей внизу, на вулицях, сертифікація і страхування).