Porsche продасть ескіз як некопіруемий цифровий об'єкт | BOSS AUTO
укр|

Porsche продасть ескіз як некопіруемий цифровий об'єкт

Porsche продасть ескіз як некопіруемий цифровий об'єкт фото №1
Колекціонери і шанувальники Porsche отримали можливість придбати незвичайний лот через аукціон на американській платформі SuperRare. З другого по шосте серпня 2021 роки там виставлено ескіз від директора по екстер`єру Porsche Пітера Варги. Незвичайність в тому, що ескіз, зроблений на папері, супроводжується невзаємозамінними токеном (NFT, non-fungible token), а NFT - це сертифікат унікальності цифрового об`єкта, який підтверджує право на володіння активом. Сам NFT, на відміну від віртуального малюнка (наприклад, файлу), не можна скопіювати, підробити або замістити. Робота токенов NFT заснована на технології блокчейн, найбільш відоме застосування якої - криптовалюта. Токени NFT затребувані в цифровому арте (тут питання встановлення авторських прав на малюнок буває складним). Але не тільки в ньому.
Porsche продасть ескіз як некопіруемий цифровий об'єкт фото №2
Вся виручка від продажу ескізу надійде некомерційної організації Viva con Agua, яка підтримує водні проекти по всьому світу, зокрема, в Уганді і Південній Африці. Гасло некомерційної організації: «Вода для всіх - всі для води». Як пояснює Porsche, заради залучення коштів Viva con Agua використовує аукціони творів мистецтва на додаток до пожертвувань. Ну а для Porsche це спосіб налагодити техніку блокчейн, застосування якої може бути куди серйозніше. Згадаймо, що компанія Volvo збирається використовувати її для відстеження походження кобальту в батареях, Hyundai на такій же основі планує розгорнути віддалену персоналізацію, бренд Ciwei - хмарні сервіси. А фірма BAC застосовує блокчейн для всіх транзакцій (включаючи покупку машини), при яких з`явилася можливість відрахувати енну суму фонду Poseidon Foundation для захисту і відновлення лісів планети.

Доставляємо авто із США, Канади, Європи та Кореї на замовлення.
Автомобілі із Америки у Київ, Львів, Івано-Франківськ, Дніпро, Харків, Одеса, Мукачево, Чернівці, Луцьк, Тернопіль, Хмельницький, Рівне, Житомир, Вінниця, Кропивницький, Запоріжжя, Полтава, Чернігів, Миколаїв, Херсон, Суми, Кропивницький, Ужгород, Кривий Ріг, а також купити авто з США в будь якому місті України.