Дюжина Ягуарів E-type 60 Collection відзначить ювілей легенди | BOSS AUTO
укр|

Дюжина Ягуарів E-type 60 Collection відзначить ювілей легенди

Дюжина Ягуарів E-type 60 Collection відзначить ювілей легенди фото №1
Шістдесят років моделі Jaguar E-type виповнюється 15 березня. На честь цієї події компанія вже запустила пам`ятну серію F-type Heritage 60. Але куди цікавіше, що і сам ювіляр повернеться до життя у вигляді колекційної партії E-type 60 Collection. Це шість пар Ягуарів E-type (шість купе і шість родстерів), відреставрованих і доопрацьованих відділенням Jaguar Classic. Машини наслідують найпершим зразкам купе і родстера 9600 HP і 77 RW, які стали сенсацією Женевського автосалону 1961 року.
Дюжина Ягуарів E-type 60 Collection відзначить ювілей легенди фото №2
У 1961 році тодішній менеджер Ягуара зі зв`язків з громадськістю Боб Беррі сам пригнав перший E-type з Ковентрі в Женеву, причому встиг за кілька хвилин до відкриття виставки. Засновник Ягуара сер Вільям Лайонс сказав тоді Беррі: «Я думав, ти ніколи сюди не доберешся». Ця фраза і маршрут Боба перекочували на спеціальну табличку, що прикрашає центральний тунель купе.
Дюжина Ягуарів E-type 60 Collection відзначить ювілей легенди фото №3
Успіх «і-Тайпа» в перший день виставки був настільки приголомшливим, що Лайонс наказав випробувачеві Ягуара Норману Дьюісу: «Кидай все і привозь E-Type з відкритим верхом». Адже родстер залишився в Британії, спочатку його не збиралися показувати. Але Дьюіс відважно взявся доставити машину в Женеву на другий же день шоу, що і виконав. Тепер на ювілейних родстерах тунель прикрасить табличка з гравіюванням, що зображає шлях Нормана, ескіз родстера і відтворює цю саму фразу шефа компанії.
Дюжина Ягуарів E-type 60 Collection відзначить ювілей легенди фото №4
Як відступ від оригінальної комплектації «і-Тайпа» додані електричний вентилятор легкосплавного радіатора (сам він 1961 роки), електронна система запалювання, вихлопна система з полірованої нержавіючої сталі. А ще в старий-новий інтер`єр імплантована інформаційно-розважальна система від Jaguar Classic із супутниковою навігацією та інтерфейсом Bluetooth.
Дюжина Ягуарів E-type 60 Collection відзначить ювілей легенди фото №5
Компанія повідомляє: «Влітку 2022 роки шість власників E-type 60 і їх супутники на своїх автомобілях візьмуть участь в унікальному подорожі з Ковентрі в Женеву для створення власних спогадів, пов`язаних з легендарною моделлю», щоб насолодитися знаменитими альпійськими перевалами і спробувати вишукану кухню на зупинках . Ну і тим самим вони віддадуть шану Беррі і Дьюісу.