Концерн Renault знайшов партнерів для переробки старих батарей | BOSS AUTO
укр|

Концерн Renault знайшов партнерів для переробки старих батарей

Концерн Renault знайшов партнерів для переробки старих батарей фото №1
Група Renault, науково-дослідницька хімічна компанія Solvay і фахівець з «оптимизированному управління ресурсами» Veolia об`єднають зусилля в створенні «замкнутої економіки електромобілів». У тому числі в утилізації і переробці тягових батарей з витяганням корисних металів (кобальту, нікелю і літію) для запуску їх на друге коло.
Концерн Renault знайшов партнерів для переробки старих батарей фото №2
Група Veolia зі штаб-квартирою в Парижі в своєму розпорядженні підрозділами в 48 країнах і має десятирічний досвід переробки літій-іонних акумуляторів за допомогою гідрометалургійного процесу. Solvay базується в Брюсселі, але працює в 64 країнах. Її коник - витяг металів з батарей різними хімічними методами. Партнери відзначають, що в умовах постійного зростання числа електрокарів забезпечення нових варіантів доступу до сировини для акумуляторів - це стратегічне завдання. Три фірми розраховують поліпшити технології, щоб вторинні метали, раніше придатні тільки для металургійної галузі застосування, були витягнуті і очищені до високої чистоти, придатної для повторного використання в нових батареях. Компанії побудують у Франції демонстраційний завод по такій переробці.
Концерн Renault знайшов партнерів для переробки старих батарей фото №3
Про переробку тягових батарей різними методами раніше замислювалися багато автовиробників, від Тойоти і Ніссана до BMW. Концерн Volkswagen недавно запустив завод з переробки тягових акумуляторів. Так що це тенденція в галузі. План Renaulution багато в чому спирається на електрифікацію модельного ряду. І екологічні питання тут піднімаються не в останню чергу. У цій області у Renault потрібно відзначити створення підприємств замкнутого циклу, досліди по балансуванню навантаження на мережі за допомогою електрокарів, розвиток водневих технологій.