Porsche створить потужні і ємні батареї з кремнієм | BOSS AUTO
укр|

Porsche створить потужні і ємні батареї з кремнієм

Porsche створить потужні і ємні батареї з кремнієм фото №1
Концерн Volkswagen днями розкрив великий план по виробництву і розвитку тягових батарей. Серед іншого згадувалося поділ літієво-іонних осередків на три сегменти - недорогі початкового рівня, масові (мейнстрім) і High End, для більш дорогих і потужних моделей. Деяку ясність у те, якими можуть бути акумулятори останньої категорії, внесла марка Porsche, заявивши: «Компанія досліджує високопродуктивні батареї з кремнієвими анодами замість графітових, щоб домогтися ще більш високої щільності енергії та кращу здатність до швидкої зарядки».
Porsche створить потужні і ємні батареї з кремнієм фото №2
Літієві акумулятори, залишаючись незмінними в основних принципах, зараз швидко поділяються на безліч типів і підвидів, залежно від застосовуваних матеріалів в електродах і електроліті. Кремній в аноді - пролунав не перший раз. Саме такий варіант батарей пообіцяла для своїх машин новоспечена марка Zhiji Auto, створена в січні 2021 року. Технологію цих осередків спільно розробили SAIC і CATL.
Porsche створить потужні і ємні батареї з кремнієм фото №3
Компанії SAIC і CATL оголосили про питомій ємності своїх нових батарей в 300 Вт • год / кг (приблизно в півтора-два рази більше нинішніх серійних). Старша батарея у моделей Zhiji повинна вміщати 115 кВт • год енергії, залишаючись відносно легкою. За цим цифрам приблизно зрозуміло, на що можна розраховувати і в разі батарейного проекту від Porsche. Причому німці підкреслили: нові матеріали (в тому числі електроліт) дозволять не тільки наростити ємність, а й здатність батареї нормально працювати при високих температурах (вище 75 градусів за Цельсієм).