Топ-5 найдовших автодоріг України | BOSS AUTO
укр|

Топ-5 найдовших автодоріг України

Топ-5 найдовших автодоріг України фото №1
Перше місце в списку найдовших доріг країни зайняла траса М-03 Київ-Харків-Довжанський.
Державне агентство автомобільних доріг України склало топ-5 найдовших доріг України.
Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію "Укравтодору"
"Коли ми щодня сідаємо за кермо, вирушаючи за звичним маршрутом між будинком і роботою, то навряд чи замислюємося, де починається і закінчується дорога, по якій ми їдемо. Це може бути як крихітна комунальна вулиця, так і просторий міжнародний коридор, по якому в цей момент пересуваються сотні тисяч транспортних засобів ", - йдеться в повідомленні.
Топ-5 найдовших автодоріг України фото №2
Відзначається, що перше місце в списку найдовших доріг країни зайняла траса М-03 Київ-Харків-Довжанський (на Ростов-на-Дону). Разом з під`їздами до Харкова, міжнародний аеропорт Харків і Полтаву - її довжина становить 937,3 км.
Автодорога М-03 перетинає Київську, Полтавську, Харківську, Донецьку та Луганську області, збігається з міжнародними коридорами Е-40 і частково Е-50.
Топ-5 найдовших автодоріг України фото №3
На другій сходинці списку дорога М-06 Київ-Чоп (на Будапешт через Львів, Мукачеве і Ужгород). Вона простягається на 918,1 км (разом з під`їздами до Житомира, Новоград-Волинський, Львів, Ужгород і Рівне). М-06 входить на деяких ділянках в три міжнародні коридори Е-40, Е-50 і Е-573.
Доїхати по цьому маршруту можна до державного кордону з Угорщиною, перетинаючи Київську, Житомирську, Рівненську, Львівську та Закарпатську області.
Топ-5 найдовших автодоріг України фото №4
На третьому місці - траса М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам`янка (через Вінницю). Разом з під`їздами до Вінниці, Хмельницькому і аеропорту Хмельницький її протяжність становить 784,2 км.
Дорога перетинає 7 регіонів і частково збігається з коридором Е-50.
Топ-5 найдовших автодоріг України фото №5
Четверте місце у автодороги М-18 Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта, її довжина становить 724,1 км, вона з`єднує Харківську, Дніпропетровську, Запорізьку та Херсонські області з включеним Кримом.
Збігається з частиною європейського маршруту Е-105.
Топ-5 найдовших автодоріг України фото №6
Замикає топ п`ятірку південний маршрут М-14 Одеса-Мелітополь-Новоазовськ (на Таганрог). Протяжність дороги, разом з обходом Мелітополя і під`їздом до Херсона становить 712,4 км.
Це частина коридору Е-58, який в Україні перетинає п`ять регіонів і з`єднує головні порти країни в Чорному і Азовському морях.