Apple найняла ветерана BMW для розробки електромобіля | BOSS AUTO
укр|

Apple найняла ветерана BMW для розробки електромобіля

Apple найняла ветерана BMW для розробки електромобіля фото №1
Компанія Apple прийняла в свою команду Ульріха Кранца як розробника безпілотного електрокара, повідомляє Bloomberg. Сама Apple офіційно підтвердила цей факт, але не стала вдаватися в подробиці. За даними інформагентства, заслужений інженер буде прямо підкорятися Дугу Філд, віце-президенту з спецпроектів, раніше праці в Теслі над седаном Model 3. Філд, в свою чергу, підконтрольний Джону Джаннандреа, керівнику секретного проекту Titan.
Apple найняла ветерана BMW для розробки електромобіля фото №2
Видання The Verge з`ясувало, що на початку 2020 року Apple провела переговори зі стартапом Canoo, заснованим Кранцем, але угода зірвалася, оскільки Apple прагнула поглинути маленьку фірму, а тієї були потрібні тільки інвестиції. До того ж «скейтбордом» Canoo тоді ж зацікавився Hyundai (в результаті інтерес ні до чого не привів). В кінці 2020 го Canoo вийшла на IPO шляхом злиття з фірмою-пустушкою (SPAC), після чого пішли у відставку п`ять з дев`яти співзасновників і ряд топ-менеджерів. У їх числі були Кранц, його соратник Штефан Краузе, фінансовий директор і головний юрист. Тепер Canoo управляє нова команда. Один з небагатьох, що залишилися - Річард Кім, екс-дизайнер BMW.
Apple найняла ветерана BMW для розробки електромобіля фото №3
Bloomberg відзначає: за останній час Apple втратила кілька ключових керівників, відповідальних за електромобільні проект, тому прийом Кранца став «однією з найзначніших» перемог кадрового відділу. Ймовірно, зіграло роль і багаторічна співпраця Apple з BMW, прикладами якого вважаються інтеграція плеєра iPod (2004) і використання смартфона iPhone в якості цифрового ключа (2020). Кажуть, Тім Кук був помічений у штаб-квартири Apple в Купертіно разом з гібридом BMW i8.