У 2023 році українці придбали близько 37,6 тисячі електрокарів. У порівнянні з 2022 роком кількість збільшилася у 2,8 раза. 
Про це свідчить статистика Асоціації українських автомобілевиробників «Укравтопром».

Частка нових електрокарів зросла із 17% до майже 20%. Лідером серед нових став Volkswagen ID.4, а серед авто з пробігом – Nissan Leaf. Автоексперт і  засновник сервісу автовикупу CarFy Олег Новасов вважає цю ситуацію цілком закономірною.

«Головна причина, чому українці почали частіше купувати електроавтомобілі, – економія на паливі», – запевняє автоексперт. 

Наприклад, такий автомобіль як Nissan Leaf витрачає до 15 кВт енергії на 100 км пробігу. Вартість його зарядки може варіюватися від 39 грн до 225 грн за 100 км залежно від місця. Тарифи за кіловат для населення становлять 2,64 грн, для бізнесу в середньому від 7 грн, а на комерційних заправках вартість може сягати від 15 грн. 

Тоді як вартість пробігу бензинового двигуна залежить від витрат палива. При середній витраті 8 літрів пального на 100 км цей пробіг обійдеться орієнтовно у 400 грн.

До того ж на електромобілі діє нульова митна ставка при ввезенні в Україну.
Обмеження у використанні електрокарів

В Україні ще не розвинена інфраструктура станцій зарядки електрокарів. Здебільшого їх обирають  водії, які мешкають у приватних будинках чи мають можливість заряджатися поряд з домом або роботою.

З домашньою зарядкою також є нюанс, це потужність електрики. Акумуляторна батарея того ж Nissan Leaf становить 24 кВт, у звичайній оселі може бути електропотужність лише 5 кВт на годину, тобто повний заряд триватиме 5 годин.  

Щоб зарядити електрокар за 30 хвилин, має бути відповідна потужність, наприклад, 48 кВт, а також товстий провід, що унеможливлює таку зарядку на побутовому рівні.

«Зараз електромобілі купують не лише через економію та екологію, а тому, що це є трендом останніх років», – додає Олег Новасов.

Однак він наголошує, що при виборі електромобіля важливо враховувати вартість заміни акумулятора після 7 років експлуатації. Вона може сягати половини вартості автомобіля.