Nissan випробує електричні шатли і безпілотники в Фукусімі | BOSS AUTO
укр|

Nissan випробує електричні шатли і безпілотники в Фукусімі

Nissan випробує електричні шатли і безпілотники в Фукусімі фото №1
Угода про розвиток міста з використанням нової мобільності укладено між владою міст Наміе, Футаба, Мінамісома префектури Фукусіма і вісьмома компаніями, в тому числі Nissan Motor, Forr Energy, Aeon Tohoku, Chodai, Japan Post. Мета - відпрацювати «розумний» і «зелений» транспорт в районах, куди знову дозволено повертатися людям після аварії на АЕС Фукусіма 2011 року. Перший експеримент в рамках проекту пройде в Наміе з 8 по 20 лютого 2021 року і також стане частиною місцевої програми Smart Mobility Challenge.
Nissan випробує електричні шатли і безпілотники в Фукусімі фото №2
По-перше, японці задумали схему громадського транспорту, що складається з «маточини» і «спиць». У ролі першої виступить кільцевий маршрут навколо центру міста, по якому курсуватимуть два електричних вена Nissan e-NV200, а «спицями» призначені три хетчбека Nissan Leaf. Придорожня автостанція стане пересадочних вузлом. За задумом авторів проекту, така комбінована схема дозволить оптимальніше використовувати електрокари при пересуваннях в центрі і на околицях.
Nissan випробує електричні шатли і безпілотники в Фукусімі фото №3
По-друге, транспортні засоби пошти Японії будуть використовуватися для доставки товарів додому з магазину Aeon Namie. По-третє, партнери відпрацюють оптимізацію використання та підвищення частки електрики з відновлюваних джерел за рахунок енергетичних буферів. В якості останніх виступлять електрокари (система V2G) і стаціонарні батареї. Заодно будуть перевірені деякі технології виробництва енергії з біомаси. А по-четверте, з 15 по 20 лютого Nissan випробує на вулицях Наміе два експериментальних безпілотних вена e-NV200, щоб перевірити зручність такого транспорту для місцевих жителів.